Wisła Kraków to polski klub piłkarski z siedzibą w Krakowie. Spadkobierca tradycji wielosekcyjnego TS Wisła Kraków, z którego w grudniu 1997 wydzielono sekcję piłki nożnej mężczyzn tworząc sportową spółkę akcyjną (SSA). Od tego czasu klub plasuje się w ścisłej czołówce polskiej Ekstraklasy.
Pierwsze odznaki Wisły powstały na początku lat 20. Od samego początku znajdowała się na nich pięcioramienna gwiazda, lecz co ciekawe na pierwszej odznace była ona koloru błękitnego. Wkrótce później pojawiła się jednak biała gwiazda na czerwono-niebieskim tle. Ten element, mimo niewielkich modyfikacji na przestrzeni lat, obowiązuje do dziś.

Historyczny mecz

Wisła - Real Saragossa 4:1 (28 września 2000)

Jeden z najbardziej dramatycznych meczów w historii Wisły zobaczyło raptem 6 tysięcy widzów. Pozostali krakowianie nie wierzyli, że po porażce 4:1 w pierwszym meczu z Realem Saragossa Wisła zdoła odrobić straty. Liczba optymistów drastycznie spadła zaraz na początku rewanżowego spotkania. Marcin Baszczyński już w piątej minucie strzelił gola samobójczego. Jednak w drugiej połowie Wisła zdobyła cztery bramki i doprowadziła do dogrywki. Czwarta bramka była równie wyjątkowa jak cały mecz. Piłka dwukrotnie odbijała się od poprzeczki. W rzutach karnych skuteczniejsi okazali się Wiślacy.